ÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında Kutlandı

Anasayfa >Haberler >ÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında Kutlandı
15Eyl

“34. Ahilik Haftası ve Yaran Kültürü Kutlama Etkinlikleri”  kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından düzenlenen farklı formattaki etkinlik büyük beğeni topladı.

ÇAKÜ Uluyazı Kampüsü yemekhane bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Vali Abdullah Ayaz, Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile Bahçeşehir Koleji’nden öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılışında söz alan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, ata sporlarına büyük değer verdiğini ifade etti. Ahiliğin bir medeniyet tasavvuru olduğunu ve medeniyetin Ahilik kültürü ile hakim kılındığını belirten Prof. Dr. Harun Çiftçi, konuşmasına şu şekilde devam etti:  “Kültürün önemini vurgulayacak en önemli unsurlardan biri de spordur. Okçuluk, bizim ata sporumuzun bir örneği olarak kültürümüzün bir değeridir.  Bizler de ata sporlarımızı yaşatma ve gelecek nesillere aktarma adına bu tür etkinlikleri tertiplemeyi düşündük. Bundan sonraki süreçte tarihimizden süzülerek gelen tüm değerlerimizi insanımızla, gençlerle buluşturmayı amaçlamaktayız”.

 Rektör Çiftçi’nin konuşmasının ardından Ahilik yemini edildi ve misafirlere ÇAKÜ Okçuluk Kulübü sporcuları tarafından üzerinde Enfal Suresi 17. Ayeti’nin yazılı olduğu oklar hediye edildi.

Etkinlik, ÇAKÜ Okçuluk Kulübü sporcularının ve protokol üyelerinin sembolik ok atışları ile devam etti.

Ok atışlarında özellikle Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin isabetli atışları dikkat çekti.

Etkinlik, alanda kurulan Selçuklu otağında protokole geleneksel ayran ve gözleme ikramı ile sona erdi.

ÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında KutlandıÇAKÜ’de Ahilik Haftası Selçuklu Otağı Oba Çadırında Kutlandı
Sonraki Haber

Rektör Çiftçi Çankırı’da bulunan STK’lar ile Toplantı Gerçekleştirdi

Önceki Haber

İlimizde 34. Ahilik Haftası ve Yaran Kutlamaları Gerçekleştirildi