Çankırı 15 Temmuz da Tek Yürek Oldu

Anasayfa >Haberler >Çankırı 15 Temmuz da Tek Yürek Oldu
16Tem

İlimizde Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında binlerce kişi meydanlarda bir araya geldi. Akşam saatlerinde kucaklama taşı mevkiinde bir araya gelen Çankırılılar Milli İrade Yürüyüşünün ardından Belediye Meydanına geldi.

Burada düzenlenen programda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü kutlandı.

Yürüyüş ve programa Vali Abdullah Ayaz, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Rahmi Edinç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Baro daire amirleri, STK temsilcileri, şehit yakınları, Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kur’an-ı Kerim okunarak şehitlerimize dua edildi. Program kapsamında Milli İrade koşusunda dereceye giren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularına madalyaları Vali Abdullah Ayaz tarafından verildi.

Daha sonra program konuşmalarla devam etti. Söz alan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu günün önemine dair açıklamalarda bulundular.

 Son olarak konuşan Vali Abdullah Ayaz ise “15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız” dedi.

 Ülkemiz, milletimiz ve devletimizin tarih boyunca çok sayıda ihanete maruz kalmış olduğuna dikkat çeken Vali Ayaz şöyle konuştu: “15 Temmuz ülkemizin ekonomide, teknolojide, demokraside, hukukta ardı ardına atılımlar yaptığı, uluslararası alanda söz sahibi olmaya başladığı bir dönemde yüce dinimizi kendisine perde kılanların din, eğitim ve öğretimi vitrin olarak kullananların, milletimizin milli, manevi duygularını istismar edenlerin, yine bu milletin silahlarıyla gerçekleştirmeye çalıştıkları bir ihanetti. 15 Temmuz 2016 tarihinden beri devletimiz enerjisini maalesef FETÖ ile mücadeleye ayırmış, kurumsal yapılarımız zarar görmüş ve her açıdan bir gerileme yaşanmıştır. Ama inşallah bu günlerin geride kaldığına şahitlik ediyoruz. Bize düşen 15 Temmuz’da asıl amaçlananın ne olduğunu yeni nesle her zaman anlatmak ve bir daha bu tuzağa düşmemelerini sağlamak olacaktır.”

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millete Sesleniş konuşması dinlenerek, 15 Temmuz’u anlatan animasyon izlendi.

Program kapsamında Çankırılı 15 Temmuz şehitlerimizin kabrinden alınan toprakları Şehit Ömer Halisdemir’in kabrine götüren 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği sporcularına madalya ve ödülleri verildi.

Gece geç saatlere kadar süren program sala okunduktan sonra İl Müftüsü Bürhan Keleş’in duasının ardından sona erdi.

Çankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek OlduÇankırı 15 Temmuz da Tek Yürek Oldu
Sonraki Haber

Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi`nin Kurban Bayramı Mesajı

Önceki Haber

15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi Darül Hadis’te Açıldı