ÇAKÜ Öğretim Üyesi Kosova’da Ders Verdi

Ana Sayfa >Haberler >ÇAKÜ Öğretim Üyesi Kosova’da Ders Verdi
15Ağu

Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Karhan, 1-12 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kosova-Prizren’de düzenlenen Uluslararası Yaz Okuluna mentor olarak katılıp lisans ve lisansüstü öğrencilere ders verdi.

Prizren "Ukshin Hoti" Üniversitesi (University “Ukshin Hoti” Prizren), Bilgisayar Bilimleri Fakültesinde düzenlenen yaz okulunda, Akıllı Şehirler için Yapay Zekâ ve Mühendislik (Artificial Intelligence (AI) and engineering for smart cities) adlı dersini gerçekleştirdi. Dersler farklı ülkelerden gelen öğrencilere yönelik İngilizce olarak gerçekleştirildi. Kursun başarıyla tamamlanmasından sonra, katılımcılara Avrupa Kredi Aktarma Sistemi`ne (AKTS) göre ders içeriği, öğrenci AKTS kredilerini ve notlarını içeren sertifikaları dağıtıldı.

“Akıllı Şehirler için Yapay Zekâ ve Mühendislik” dersinde öğrencilere, akıllı şehirlerde mühendislik ve yapay zekâ uygulamaları için hem yazılım hem de donanım açısından ilgili platformlarda yeterli ve temel düzeyde altyapıya sahip olabilecekleri bir ders sunuldu. Yaz okulu sonunda, öğrencilerin akıllı şehirlerde enerji, eğitim, mobilite, ulaşım, tarım, sulama, sağlık, güvenlik ve çevre konularında yapay zekaya dayalı analizler yapabilmesine ve çözümler üretebilmesine yönelik dersler gerçekleştirildi.

Uluslararası Yaz Okuluna, ekonomi, tarım-gıda, teknoloji, hukuk, eğitim ve diller gibi çeşitli alanlardaki önemli konuları ele alıp detaylandırmak, değerlendirmek ve ders vermek amacıyla farklı ülke ve üniversitelerden gelen akademisyenler katıldı. Yaz Okulunun kapanış töreninde Prizren "Ukshin Hoti" Üniversitesi Rektörü Samedin Krrabaj ve Kosova Eğitim, Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanı Arbërie Nagavci’nin katılımlarıyla mentorlara ve öğrencilere sertifikaları dağıtıldı.

ÇAKÜ Öğretim Üyesi Kosova’da Ders VerdiÇAKÜ Öğretim Üyesi Kosova’da Ders VerdiÇAKÜ Öğretim Üyesi Kosova’da Ders VerdiÇAKÜ Öğretim Üyesi Kosova’da Ders VerdiÇAKÜ Öğretim Üyesi Kosova’da Ders Verdi
Sonraki Haber

Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı Heyeti Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Önceki Haber

ÇAKÜ Rektörü Üniversite Toplum İlişkisini Güçlendirme Adına Halk Buluşmaları Düzenliyor