Bedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı Gerçekleştirdi

Anasayfa >Haberler >Bedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı Gerçekleştirdi
21Oca

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencisi Eda Ebrar Bilgili’nin babası Furkan Bilgili, sosyal medya üzerinden bedensel engelli kızı için akülü tekerlekli sandalye talebinde bulunmuştu. Rektör Ayrancı babanın dileğini yerine getirdi.

Başka bir üniversitede eğitimine devam ederken araştırmaları üzerine eğitiminin daha iyi olduğuna inandığı Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümüne yatay geçiş yapan bedensel engelli Eda Ebrar Bilgili ile birlikte ailesi de Çankırı’ya taşındı. Baba Furkan Bilgili, kızının eski tekerlekli sandalye ile hareket etmekte çok zorlandığını görünce sosyal medya üzerinden bir umutla yeni bir akülü tekerlekli sandalye talebi için Çankırı Karatekin Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya mesaj yazdı. Rektör Ayrancı’nın mesajına olumlu cevap verdiğini gören Baba Furkan Bilgili, hem çok şaşırdı hem çok mutlu oldu.

Rektör Ayrancı talep edilen akülü tekerlekli sandalyeyi 21 Ocak Perşembe günü aileye kendi evlerinde teslim etti. Teslim anında duygusal anlar yaşayan Eda Ebrar Bilgili, çok mutlu olduğunu ifade ederek Rektör Ayrancı’ya teşekkür etti.

Baba Furkan Bilgili ise, “Benim kızım bu zamana kadar önümüze çıkan tüm engellemelere rağmen hep okumak istedi. Kendisi eğitimi daha iyi olduğu için Çankırı Karatekin Üniversitesine geçiş yaptı. Biz de onunla birlikte buraya taşındık. Burada bir fabrikada işe başladım. Kızımın ihtiyacı olan akülü tekerlekli sandalye için sosyal medya üzerinden çalışmalarını takip ettiği Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya bir mesaj attım. Açıkçası, değil talebimizin karşılanması, mesajımıza bile cevap verileceğini düşünmüyordum. Ama kendisi anında geri döndü ve elinden geleni yapacağını söyledi. Kısa süre önce de Üniversiteden bizi arayarak tekerlekli sandalyeyi teslim etmek için Hocamızın gelmek istediğini söylediler. Başta kızım olmak üzere hepimiz çok mutlu olduk. Kendisi bizim yüzümüzü güldürdü, Allah da onu güldürsün. Bizim için değil bir rektörü evimizde misafir etmek, kendisine ulaşmak bile çok uzaktı. Bunun eğitimle, makamla ilgisi yok; iyi ve merhametli insan olmayla ilgisi var. Kendisi bunu bizzat yaşatarak bize gösterdi. Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Çünkü takip ediyorum, onlara bir baba şefkati ve sevgisiyle davrandığını görüyorum. Tekrar tekrar, Sayın Rektör Ayrancı’ya bize bu mutluluğu yaşattığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı da “Biz üniversitemizi büyük bir aile olarak görüyoruz. Bu ailemizin yaptığı gibi sosyal medya üzerinden her gün bana yüzlerce mesaj geliyor. Ben hepsine cevap yazamasam da akşam eve gittiğimde hepsini okuyorum. Yapılması mümkün olanları da yerine getirmeye çalışıyorum. Furkan Bey’in mesajı da gayet insani bir talepti. Bize emanet edilen öğrencilerin üzerimizde hakkı olduğuna inanıyorum. Ebrar için uykusuz geçirdiğim geceler oldu. Çünkü yapılabilecek bir şey var ve biz yapamıyorsak bu bir vebaldir. Bir şekilde öğrencimizin ihtiyacını karşıladık. Bizim için en büyük mutluluk, bize inanıp başka bir üniversiteden gelen başarılı bir öğrencimizin ve ailesinin gözlerinde gördüğümüz ışıltıdır.  İnşallah, Eda Ebrar bundan sonra daha rahat hareket etme imkânı bulacak. Kendisine hayatında başarılar diliyorum.” dedi.

Bedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı GerçekleştirdiBedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı GerçekleştirdiBedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı GerçekleştirdiBedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı GerçekleştirdiBedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı GerçekleştirdiBedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı GerçekleştirdiBedensel Engelli Kızı İçin Akülü Sandalye İsteyen Babanın Hayalini Rektör Ayrancı Gerçekleştirdi
Sonraki Haber

Çankırı Şehir Coğrafyası Kitabı Yayınlandı

Önceki Haber

Sağlık Bilimleri Fakültesi Büyümeye Devam Ediyor