ÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik Şenliği

Ana Sayfa >Haberler >ÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik Şenliği
18May

“19 Mayıs Gençlik Haftası” kutlama etkinlikleri kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi Yeniler Topluluğu ve Sağlık, Kültür Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından “Alpedo Kervan Lezzet Grubu”  sponsorluğunda Dondurma ve Müzik Şenliği düzenlendi.

Uluyazı Kampüsü konser alanında gerçekleştirilen şenliğe Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, akademisyenler ve binlerce öğrenci katıldı.

ÇAKÜ Bir Yudum Anadolu Efsanesi Halk Oyunları öğrenci ve personel ekiplerinin ayrı ayrı sergiledikleri muhteşem gösteriler ile başlayan şenliklerin açılış konuşmasını yapana ÇAKÜ Yeniler Topluluğu Başkanı Mustafa Gökçek, büyük emek ve gayretlerle hazırladıkları “Dondurma ve Müzik Şenliği” için sınırsız destek veren ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye şenliğe sponsor olan Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu’na, ekip arkadaşlarına ve alanı dolduran binlerce öğrenciye teşekkür etti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’de yaptığı konuşmada, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin gelişimini her geçen gün sürdüren, öğrenci merkezli ve öğrencilerin istek ve talepleri doğrultusunda bilimsel ve sosyal etkinlikler gerçekleştiren bir üniversite olduğunu söyledi.

Rektör Çiftçi, “Biz her zaman olduğu gibi bahara merhaba dediğimiz bu dönemde de öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda bu tür etkinlikleri sık sık düzenleyip bir arada olacağız. Özellikle bilim, kültür ve sanat etkinliklerinin başlangıcı olan Dondurma ve Müzik Şenliğimiz sizlere güzel bir akşam yaşatacaktır.  Üniversiteler bilgiyi üretir topluma hizmete ve teknolojiye dönüştürür, sanat icra eder, duygulara heyecan katar, insana dair ne varsa onu karşılamaya çalışır.  Çünkü biz ülkenin geleceğini inşa etme adına en önemli sermayemiz olan sizleri yetiştirme azim ve gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda Türkiye’nin hangi bölgesinde hangi güzel hasletler varsa onların hepsi Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde ve sizlerin yanında olacaktır. “ dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin bugün 19.000 ulusal ve Doğu Türkistan’dan İtalya’ya kadar geniş yelpazede ki medeniyet coğrafyasından uluslararası öğrencileri ve yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren ve dikkat çeken sınırları aşan bir üniversite olduğunun altını çizen Rektör Çiftçi, “ Bu anlamda hem ulusal hem uluslararası platformlarda üniversitemizi, ülkemizi tanıtmak sizlere yeni ufuklar ve istihdam sahaları açmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.  Bunları yaparken bizimde sizlerden beklentilerimiz var. En büyük hedefimiz ve beklentimiz sizlerin bu üniversiteden donanımlı nitelikli bireyler olarak yetişmeniz. Bu anlamda size değer ve vizyon katacak ülkemizin en önemli iş insanlarından Sami Kervancıoğlu’nu sizlerle buluşturduk.  Kendisi sizlere kariyer yolculuğunu ve tecrübelerini aktaracak.  Girişimci ruha sahip gençler olarak sizlerin de bu tecrübe ve birikimlerden en iyi şekilde istifade edeceğiniz noktasında sizlerden beklentilerimiz büyük. Değerlerini yaşayacak, yaşatacak aynı zamanda da girişimcilik ruh ile yeni değerler yapıda olmalıdır bizim gençlerimiz.  Yani bugün her alanda dünyada ilk on da olan Türkiye sizlerin bu girişimci ve değer üreten ruhuyla ilk beşe girecektir Buna olan inancımız tamdır.” İfadelerini kullandı.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Çankırı ziyareti sırasında kendisiyle Çankırı’ya yurt yapılması konusunda görüşme fırsatı bulduğunu ve olumlu cevap aldığını vurgulayan Rektör Çiftçi, Başkan Hisarcıklıoğlu’nu yakın zamanda Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde misafir edeceklerini söyledi.

Rektör Çiftçi’nin ardından önlüğünü giyerek öğrencilere hitap eden Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, Çankırı’da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri ile bir arada bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Kervancıoğlu, kendi hayatı ve kariyer yolculuğu hakkında öğrencilere bilgi verdi ve “Kahramanmaraş’ta 10 kişilik küçük bir işletmeden bugün Türkiye’de 135.000 bayisi bulunan, 17 ülkeye ihracat yapan ve binlerce çalışanı olan bir şirketler grubuna ulaştık.  Tabi bu hedef koymakla oluyor. Hedefsiz ve çalışmadan bir şey olmuyor.  Babam beni ustama eti senin kemiği benim diyerek ustama teslim ettiğimde 13 yaşındaydım. Ne çocukluğumu ne gençliğimi yaşayabildim. Bu çalışma hayatı içerisinde kendimize hedefler koyarak bu noktaya geldik. Balık denizde mi büyür, gölde mi büyür diye bir kavram vardır. Balık denizde büyür sevgili gençler. Hedefsiz insanı boş insan olarak değerlendiriyorum. Ben bugün burada sizleri görünce sizden aldığım ışığı hissedince çok mutlu oldum. Bu anlamda bizleri sizlerle buluşturan Topluluk Başkanımız Mustafa Gökçek balta olmak üzere Sayın Rektörümüze, Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum.  Biz Kahramanmaraş’tan Çankırı’ya sizler için geldik. Sizler için tırlarla dondurma getirdik birazdanda dondurma şov yaparak hepsini sizlere ikram edeceğiz. Ben sizleri çok sevdim. Yakın zamanda tekrar buluşmak ümidiyle hepinize iyi eğlenceler diliyorum.”  dedi.

Konuşmaların ardından Sami Kervancıoğlu ve Alpedo ekibinin dondurma şovuyla yaklaşık 1,5 ton Kahramanmaraş dondurması alanı dolduran binlerce öğrenciye ikram edildi.

Şenlikte sahne alan ÇAKÜ öğrencileri ve çeşitli grupların canlı müzik icrasıyla gece geç saatlere kadar devam etti.

ÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik ŞenliğiÇAKÜ’de Muhteşem Dondurma ve Müzik Şenliği
Sonraki Haber

Atatürk ve İstiklal Yolu Kahramanlarına Saygı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Önceki Haber

ÇAKÜ AKAD’EMEK 7. Öğrenci Kurultayı’na 4’üncü Kez Katıldı