ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Çankırı Çevre ve Kültür Derneği Rektör Aydınlı’yı Ziyaret Etti

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’ya Çankırı Çevre ve Kültür Derneği tarafından gerçekleştirilen ziyarete; Dernek Başkanı Adem Çavdar ile yönetim kurulu üyeleri Savaş Aktepe, Duran Karakoyun ve Osman Nuri Uçak katıldı. Ziyarette dernek yetkilileri tarafından Rektör Aydınlı’ya 26 Mart 2017 tarihinde 5.si düzenlenecek olan “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması” hakkında geniş kapsamlı bilgilendirme yapıldı. Ayrıca ziyarette Rektör Aydınlı’ya, Çankırı’da yarışmanın yapılmasını sağlayan ve proje ortağı olan Çankırı Çevre ve Kültür Derneği’nin, diğer faaliyet alanları ve projeleri hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Yarışmanın bu yıl ki konusunun “Kur’an-ı Kerim Meâli” olduğunu belirten Başkan Çavdar, bu organizasyondaki öncelikli amaçlarının toplumun her kesiminin Allah’ın son mesajı olan Kur’an-ı Kerim ile buluşturmak; bu vesileyle de Allah’ın rızasını kazanmak olduğunu ifade etti.

Ödül olarak ilk üçe giren yarışmacılara Umre ve Dünya’daki Müslüman ülkelerden birine 5 günlük bir seyahat verileceğini belirten Çavdar “Dosta Yolculuk” adı verilen bu seyahat sayesinde Müslüman toplumlarla olan bağları güçlendirmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Ziyaret karşılıklı iyi dilek temennileri ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.