REKTÖRÜN MESAJI

Değerli gençler, üniversiteler sadece temel bilgilerin edinildiği bir yer değil, aynı zamanda bireyin sorgulama ve eleştirme yeteneklerini geliştirdiği ve hayata hazır hale geldiği eğitim yuvalarıdır. Öğrencilerin hayata tam donanımlı olarak hazırlanması da üniversitelerin asli hedefi olmalıdır. Bu doğrultuda kurulduğu 2007 yılından bugüne eğitim–öğretim ve araştırmada evrensel ölçüt yanında etik değerleri benimseyen, yaşam boyu öğrenme felsefiyle donatılmış, yeni bilgiler üreten, uygulayan ve yayan bireyler yetiştirmeyi amaç edinen, son teknolojiyle donatılan altyapısını öğrencilerinin hizmetine sunan Çankırı Karatekin Üniversitesi, siz öğrenci arkadaşlarımızı geleceğe davet etmektedir.

Üniversitemiz Hakkında

Hem kent hem de kampüs üniversitesi olma niteliği taşıyan Çankırı Karatekin Üniversitesi, öğrencilerinin akademik ve entelektüel gelişiminin yanında, sağladığı kültür, sanat ve spor olanakları ile sosyal gelişimini önemseyerek “yaşayan kampüs” anlayışını benimsemektedir. Yaşayan Kampüs ile öğrenciler akademik ve sosyal bakımdan her türlü ihtiyaçlarına istedikleri zaman erişebildikleri donanımlı bir kampüste eğitim görmektedir.

Kampüs planlamamızda öğrencilerin mesleki eğitim dışındaki faaliyetleri gerçekleştirebileceği ortamlar yaratarak toplum hayatına hazır bireyler olarak yetişmesi hedeflenmiştir. Dünyanın farklı yerlerinden üniversitemizi tercih eden öğrenciler kampüste farklı kültür ve yaşam tarzlarını deneyimlemektedir.

Senin Seçimin Senin Geleceğin

Çankırı Karatekin Üniversitesi seni bekliyor.

ÇAKÜ Mobil

Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Bünyesinde Geliştirilen mobil uygulamamız Çakü Mobil'i uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

Fotoğraflar

Şehrimizden ve Kampüsümüzden Fotoğraflar
Fotoğraflar