ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Eldivan Sağlık Hizmetleri MYO`da Dünya Yaşlılar Günü Kutlandı

Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Eldivan Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Dünya Yaşılar Günü” etkinliği Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi. Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı, Eldivan Kaymakamı Emre Oğuztürk, Meslek Yüksekokulu Müdürü Bedri Eminsoy, davetliler, akademisyenler ve törenin özel konukları olan yaşlıların katıldığı etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü Bedri Eminsoy: “Bereket büyüklerle beraber olmakta, biz de böyle bir bereketi elde etmek için yaşlılarımızla birlikteyiz şeklinde konuştu.” Eminsoy’dan sonra söz alan Eldivan Belediye Başkanı Lafcı ve Eldivan Kaymakamı Oğuztürk, yaşlılara saygı haftasını kutlayarak, katılımlarından dolayı tüm yaşlılara teşekkür etti.

Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Programı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Huri Seval Gönderen Çakmak Covid – 19 pandemisi hakkkında katılımcıları bilgilendirdi. Kullan – at ve yıkanabilir maskelerin nasıl kullanılacağı konusunda dinleyicilere bilgiler veren Gönderen Çakmak’tan yaşlıların 12 – 14 saatleri arasında güneşlenmelerinin gerektiğini sözlerine ekledi.

Yaşlı Bakım Programı Öğr. Gör. Uzman Fizyoterapist Mesut Uludağ, yaşlıların evde kaldığı süre içerisinde kemik ve genel vücut sağlığı için egzersiz önerilerinde bulundu. Tüm katılımcıların, Uludağ tarafından gösterilen hareketlere iştirak etmesiyle mini bir egzersiz eğitimi de gerçekleştirilmiş oldu.

Programın sonunda katılımcıların yaşça en büyüğü Mustafa Yolcu’ya baston hediye edildi.