ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Emekli Öğretmenler ÇAKÜ’de Öğretmen Adayları ile Buluştu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Atayurt Topluluğu ve Türk Halkbilimi Topluluğu işbirliği 24 Kasım Öğretmenler Günü faaliyetleri kapsamında emekli öğretmenler, öğretmen adayı öğrenciler ile bir araya geldi.

İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmanın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammed Nuri Öner, katılım sağlayan tüm öğretmenlere teşekkür ederek sözlerine başladı. Öner, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bizden daha kıdemli hocalarımızı ağırlamanın onurunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Moderatörlüğünü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Akyol’un yaptığı programda emekli öğretmenler Nesrin Altıparmak, Ahmet Ünlü, Sadık Çakırsipahi’nin yanı sıra geçtiğimiz sene kitaplığını Çankırı Karatekin Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışlayan Aysel İğde, öğretmen adaylarına duygularını ve deneyimlerini aktardı.

Soru cevap bölümü ile tamamlanan programın sonunda katılımlarından dolayı emekli öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim edildi.