ÇAKÜ AFAD is Ready for Search and Rescue Competition Between Universities

Home Page >News >ÇAKÜ AFAD is Ready for Search and Rescue Competition Between Universities
26May

Üniversite öğrencileri arasında AFAD Gönüllüsü sayısını artırmayı ve Arama-Kurtarma kulüplerinin kurulmasını amaçlayan etkinlik çerçevesinde Türkiye’de bulunan üniversiteler arasında AFAD tarafından Arama Kurtarma Yarışması düzenlendi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Arama Kurtarma ve İlk Yardım Kulübü ile Yapraklı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma İtfaiyecilik Programı öğrencileri,  Öğr. Gör. Sedat Barutcu koordinatörlüğünde AFAD tarafından Kastamonu’da 27-30 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılacak.

Her üniversiteden bir takımın katılacağı yarışmada takım için AFAD tarafından bir danışman atanmaktadır.

12 takım üyesi ve 1 takım sorumlusundan oluşan ÇAKÜ Arama kurtarma takımı Çankırı İl Afet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Eğitim Uzmanı Zekeriya Karaoğlu eşliğinde yarışma hazırlıklarını tamamladı.

Yarışma içerisinde Kentsel (Enkazda) Arama Kurtarma, İp Üzerinde Dikey Tırmanış, GPS ile verilen koordinatlarda Doğada Arama Kurtarma ve Afet konusunda bilgi yarışması olacaktır. Çankırı AFAD İl Müdürlüğü ve Yapraklı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Uygulama alanında çalışmalarını tamamlayan takım üyeleri eğitim sonrasında Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampında düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasına katılacaktır.

ÇAKÜ AFAD is Ready for Search and Rescue Competition Between Universities
Next News

Becoming Data Scientist Seminar Held

Prew News

Technical Trip to Ankara from ÇAKU Graphic Design Department Students