Hakuna Matata: Afrika Yaşam Felsefesi Söyleşisi Gerçekleştirildi

Anasayfa >Haberler >Hakuna Matata: Afrika Yaşam Felsefesi Söyleşisi Gerçekleştirildi
22Kas

Çankırı Karatekin Üniversitesi Afrika Ülkeleri İşbirliği Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “HAKUNA MATATA: AFRİKA YAŞAM FELSEFESİ” adlı söyleşi çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Ünal’ın yaptığı söyleşinin konuğu doktora çalışmasına Nairobi Üniversitesinde devam eden Türkiye Maarif Vakfı İngilizce Konuşan Afrika Ülkeleri Temsilcisi Adem Koç oldu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ve Afrika Ülkeleri İşbirliği Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Metin’in açılış konuşmaları ile başlayan söyleşide konuşmacı Adem Koç Hakuna Matata felsefesi ile ilgili önemli bilgiler verdi. Söz konusu felsefenin kısa vadede mutluluk getirmesine rağmen uzun vadede Afrika’yı sıkıntılara sokacağının altını çizen Koç, ülkelerin felsefe üretmelerinin sahip oldukları köklü kültür, tarih ve edebiyat gibi alanlarla ilgili olduğunu, bu nedenle Afrika’da gündelik yaşamı dizayn eden Hakuna Matata’ya çok fazla anlam yüklememek gerektiğini ifade etti.

Akademisyen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen program soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Hakuna Matata: Afrika Yaşam Felsefesi Söyleşisi GerçekleştirildiHakuna Matata: Afrika Yaşam Felsefesi Söyleşisi GerçekleştirildiHakuna Matata: Afrika Yaşam Felsefesi Söyleşisi GerçekleştirildiHakuna Matata: Afrika Yaşam Felsefesi Söyleşisi GerçekleştirildiHakuna Matata: Afrika Yaşam Felsefesi Söyleşisi Gerçekleştirildi
Sonraki Haber

Rektör Çiftçi’den Çankırı TOBB Fen Lisesi’ne Anlamlı Ziyaret

Önceki Haber

Dijital Pazarlamanın Sırları Söyleşisi Gerçekleştirildi