ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

İnsanlık İçin Kurtarılan 3 Can, Doğaya Kazandırılan 1 Fidan

Çankırı Karatekin Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu tarafından "İnsanlık için kurtarılan 3 can, doğaya kazandırılan 1 fidan" sloganıyla yola çıkılarak daha önce kan bağışında bulunan kan bağışçıları adına 2000 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Çankırı Korgun ilçesinde bulunan Dikenli Fidan Dikim Alanında gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğinde konuşan ÇAKÜ Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Sibel Yaznur, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu tür faaliyetlerimiz devam edecek. Kan bağışında bulunarak insanlığa 3 can, hepimize ait olan doğaya ise 1 can kazandıran tüm kan bağışçılarına minnettarız. Emanetiniz olan fidanlarımızı doğaya kazandırmaya devam edeceğimize emin olabilirsiniz. Etkinliğimizi gerçekleştirmek için bize tecrübeleriyle destek veren başta Çankırı Kızılay Şube Başkanlığı ve Başkanı Muzaffer Gülburun olmak üzere; tüm Çankırı Kızılay İl Teşkilatı’na, üniversitemiz Genç TEMA Topluluğu üyeleri ile topluluk başkanı Merve Türk’e ve Orman Genel Müdürlüğü’nden bizlere yardımcı olmak için gelen çalışanlara da ayrıca teşekkürlerimi sunarım. Son olarak sizlere kan bağışında bulunmanın insanlık açısından ne kadar önemli olduğunu belirtmek isterim. Unutmayın, bağışladığınız her kan; kurtarılan 3 can, doğaya kazandırılan 1 fidan.”