ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Kamusal Mekân Olarak Halk Kütüphaneleri ve Profesyonel İş Yaşamından Öğrencilik Yıllarına Bakış Konferansları Gerçekleştirildi

ÇAKÜ Bilgi Belge Yönetimi Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu tarafından düzenlenen Kamusal Mekân Olarak Halk Kütüphaneleri ve Profesyonel İş Yaşamından Öğrencilik Yıllarına Bakış Konferansları rektörlük konferans salonunda gerçekleştirildi.

 Akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı konferansta konuşmacı olarak ise TC. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği İşleri Uzmanı Duygu Yardımcı ve TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Şehir Plancısı Merve Yavuzdemir yer aldı.

Konferansta İlk olarak konuşan, TC. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği İşleri Uzmanı Duygu Yardımcı, Öğrencilik yıllarından Profesyonel iş yaşamına geçiş süreci, hayata ve olaylara karşı değişen bakış açıları ile ilgili kendi yaşamından anekdotlar anlatarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Yardımcı ayrıca öğrencilere, hangi burslardan faydalanabileceklerinden, öğrencilik yıllarında katıldıkları hangi uygulama eğitimleri ve programların kendilerine profesyonel iş yaşamında nasıl katkı sağlayacağı ile de ilgili teknik bilgiler verdi.

Konferansın ikinci konuşmacısı TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Şehir Plancısı Merve Yavuzdemir ise konuşmasında, Kamusal mekân olarak halk kütüphaneleri konusu altında halk kütüphanelerinin değişen rolünün, halk kütüphanelerine karşı değişen algıdan ve yeni yaklaşımlardan, halk kütüphanelerinde yapılan gönüllü faaliyetlerden bahsetti.

Bilgi Belge Yönetimi Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu Başkanı Nermin Kocabıyık ve Topluluk Akademik Danışmanı Araştırma Görevlisi Zarife Yıldırım’da Topluluk olarak bu tür öğrencileri bilgilendirici ve profesyonel iş yaşamlarına katkı sağlayacak etkinliklere akademik yıl boyunca devam edeceklerini ve etkinliklerine destek veren herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

 Konferans konuşmacılara hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.