Rektör Çiftçi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı Ziyaret Etti

Ana Sayfa >Haberler >Rektör Çiftçi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı Ziyaret Etti
04Şub

Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Üyeliğine seçilmesinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

3 Şubat 2022 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette her iki üniversitenin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, ÇAKÜ olarak Erasmus personel hareketliliği ve uluslararası öğrenci potansiyeli bakımından ülkemizin ilk sıralarında yer aldıklarını, bunun üzerine iki üniversitenin işbirliği yapabileceğini ve uluslararası anlaşmalarda daha etkili bir strateji yürütülmesinin yükseköğretimimiz adına faydalı olacağını belirtti. Ayrıca Rektör Çiftçi; ÇAKÜ öğrencilerine sundukları yurtdışı staj imkanını da genç üniversitelerin öğrencileri için hem uygulama anlamında hem de sosyo-kültürel hareketlilik anlamında önemli bir imkan olduğunu, bu anlamda tecrübe paylaşımından memnuniyet duyacaklarını söyledi. Üniversitemiz bünyesinde bulunan Diş Hekimliği ve Hukuk fakültelerinin ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde bulunan Tıp Fakültesinin eğitim süreçleri, üniversiteye ve şehre katkıları noktasında istişarelerde bulunuldu. Türkiye’nin en çok bölüme sahip ikinci sağlık bilimleri fakültesine sahip olan ÇAKÜ ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Bilimleri Fakültesi arasında yürütülebilecek akademik faaliyetler konusunda da fikir teatisinde bulunuldu.

 Prof. Dr. Harun Çiftçi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite çalışmalarının iyi bir örneklik oluşturduğunu ve böylelikle kalite çalışmalarında daha başarılı örneklerin oluşmasına da zemin hazırladığını vurguladı. Rektör Çiftçi, geleceğin emanet edileceği gençlerin eğitimlerinde yüz yüze eğitimin çok daha etkili olduğunu ve kendilerinin de büyük ölçüde eğitimi bu şekilde sürdürdüklerini, ancak pandemide zorunluluk haline gelen uzak eğitim faaliyetlerinde öğrenciyi eğitim süreçlerine dahil etme noktasında AYDEP ‘in yüz yüze eğitime en yakın uygulamalardan biri olduğunu da ifade etti.

Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın YÖKAK Üyeliğine seçilmesinden dolayı mutlu olduğunu vurgulayan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Karakaya’ya yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye teşekkür etti.

Rektör Çiftçi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı Ziyaret EttiRektör Çiftçi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı Ziyaret Etti
Sonraki Haber

ÇAKÜ, Türkiye ve Avrupa İçin Stratejik Kurum Olan EUMETSAT’a Personel Desteği Sağlıyor

Önceki Haber

Doğanın Gizemli Türleri Yarasaların Sırları ÇAKÜ’de Aydınlanıyor