ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde

Günübirlik çalışma ziyareti için 12 Ekim 2020 Pazartesi günü Çankırı’ya gelen ve ilde bir dizi incelemede bulunan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, programının son bölümünde Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünü ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı ile görüştü.

Ziyarette Çankırı’da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Selçuk, özellikle pandemi döneminde Üniversitenin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini ve bu çalışmaları takdir ettiğini belirtti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı da öncelikle Bakan Selçuk’u Uluyazı Kampüsünde misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Rektör Ayrancı, Bakan Selçuk’a Çankırı Karatekin Üniversitesinin son dönemde hem pandemi hem de uzaktan eğitim konusunda yürüttüğü öncü çalışmaları anlattı. Ardından Ayrancı, Bakan Selçuk’a bölgenin doğal ve tarihi zenginliği konusunda kısaca bilgi verdi.

Ziyaret sonrasında Rektör Ayrancı, Bakan Selçuk’a, M. Fuat Köprülü’nün Türkiyat Enstitüsü tarafından 1928 yılında yayımlanan “Millî Edebiyat Ceryanının İlk Mübeşşirleri ve Divan-ı Türk-i Basit” adlı kitabını hediye etti. Harf devriminden önce yayınlanan son eski yazı kitaplardan olan bu eser ile ÇAKÜ logolu tuz abajur, Ayrancı tarafından Bakan Selçuk’a takdim edildi.