ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Öğrencilerimiz AKAD’EMEK 4. Öğrenci Kurultayına Katıldı

Türk Metal Sendikası ve Uludağ Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen AKAD’EMEK 4. Öğrenci Kurultayı, 12 -15 Nisan 2017 tarihleri arasında Zonguldak ili Karadeniz Ereğli ilçesinde gerçekleştirildi.

“Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde” sloganıyla gerçekleştirilen kurultaya 23 farklı üniversiteden öğrenci ve akademisyenler katıldı.

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı ve Türk-İş Genel Sekreteri Pevrül Kavlak ile Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Serpil Aytaç’ın açılış konuşmalarından sonra gerçekleştirilen oturumlarda “Türk sendikacılığında örgütlenme sorunları, Türkiye’de sendikal mücadele ve sosyal medya, Çalışma hayatının güncel sorunlarıyla sendikalara ve sendikal örgütlenmeye bakış” konu başlıkları işlendi.

Kurultaya Çankırı Karatekin Üniversitesi adına İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Yüksel, Araştırma Görevlisi Ruhal Samanlı ile öğrenciler Esma Meral, Muhammet Ali Boşdurmaz, İlker Uysal, Selin Sümeyra Demir ve Mert Aydemir katıldı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi adına “Türk Sendikacılığının Geleceği: Toplumsal Hareket Sendikacılığı Modeli” başlıklı bildiriyi Selin Sümeyra Demir sundu.

Kurultaya katılan öğrenciler “Bu kurultayda, akademi ile emeğin bir arada olduğu ve aralarında koparılamaz bir bağ olduğunu tekrar görmüş ve deneyimlemiş olduk. Bizim için çok faydalı bir kurultay oldu.” İfadelerini kullandılar.