ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Rektör Ayrancı İftarını Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri ile Birlikte Açtı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı 13 Mayıs 2019 pazartesi günü iftarını Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile birlikte tabldot yemeği ile açtı.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Arı, Prof. Dr. M. Nuri Öner, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan, Üniversite Genel Sekreteri Ali Sarıca, akademisyenlerinde hazır bulunduğu iftar yemeğinde Rektör Ayrancı ilk olarak fakülte yemekhanesi ve mutfağında denetimlerde bulunarak bazı konularda ilgililere gerekli talimatları verdi.

İftar saatini beklerken öğrencilerle yemekler, barınma ve sosyal faaliyetler hakkında sohbet eden ve öğrencilerden gelen talepleri dinleyen Rektör Ayrancı daha sonra öğrencilerle birlikte iftarını açtı.

Rektör Ayrancı iftar sonrası yaptığı değerlendirmede “ Biz Müslümanlar için çok önemli olan ramazan ayında hem öğrencilerimiz ile aynı manevi havayı teneffüs etmek hem de onları için hazırlanan yemekleri ve hazırlama şartlarını yerinde görüp incelemek için zaman zaman bu tür incelemelerimiz oluyor. Biz her zaman eğitim ve yaşam şartlarına imkânlarımız ölçüsünde azami dikkat ettiğimiz öğrencilerimizin bu mübarek ayda oruçlarını tutarken hiçbir bakımdan mağdur olmamaları için tüm birimlerimizde hassasiyeti en üst düzeye çıkarttık. Bütün yerleşkelerimizde aynı kalite ve çeşitte iftar yemeği çıkıyor ve oruç tutan hiçbir öğrencimiz mağdur olmuyor. Bunun içinde iftar saatinde fedakârlık ederek çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrencilerde kendileri ile birlikte iftar açan Rektör Ayrancı’ya teşekkür ettiler ve kendisi ile bol bol fotoğraf çektirdiler.