ÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi Gerçekleştirdi

Ana Sayfa >Haberler >ÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi Gerçekleştirdi
27May

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sosyoloji Bölümü ve Ekoloji Topluluğu öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi Hakkı Kalaycı ve Topluluk Danışmanı Arş. Gör. Ali Egi öncülüğünde, “Karadayı Köyü”ne gözlem, araştırma ve inceleme yapmak üzere teknik bir gezi gerçekleştirdi.

Sosyal yapı incelemeleri üzerine ÇAKÜ Sosyoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hakkı Kalaycı’nın araştırması kapsamında gerçekleşen gezide; köyün nüfus yapısı, ekonomik yaşamı ve geçim kaynaklarına bağlı olarak tarımsal ve hayvansal üretim koşulları ile köylülerin şehirle olan ilişkileri yerinde incelendi. Bu anlamda gezide; göç, eğitim, sosyal yaşam ortamı ve sosyal ilişkiler, gelenek ve görenekler, köyde aile ve köyde değişim gibi ana başlıklar ekseninde köyde yaşayanlar ile yüz yüze görüşmeler de gerçekleştirdi.

Geziye katılan öğrenciler ve öğretim elemanları, köylerin mevcut ve gelecekteki durumları ile ilgili tartışmaların yoğunlaştığı günümüzde, Karadayı Köyü’ne gerçekleştirilen bu uygulamalı araştırma gezisinin, kendilerine akademik olarak önemli katkılar sağladığını ifade ettiler.

ÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi GerçekleştirdiÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi Gerçekleştirdi
Sonraki Haber

Rektör Çiftçi Karabük Üniversitesi’nde Gerçekleştirilen Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği Toplantısına Katıldı

Önceki Haber

ÇAKÜ Öğrencilerine TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B Destekleme Programları Anlatıldı