Rektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde Bulundu

Anasayfa >Haberler >Rektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde Bulundu
14Tem

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Odabaş, Genel Sekreter V. Sadık Yılmaz ve İletişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Salih Sarıcaoğlu ile birlikte Şabanözü ilçesine çalışma ziyaretinde bulundu.

Rektör Çiftçi, mayıs ayında yapılan ilçe belediye başkanları toplantısında gündeme gelen Şabanözü ilçesine bir yükseköğretim kurumu açılması yönündeki kararın alt yapı ve fiziki mekan çalışmalarını yerinde görmek için gerçekleştirdiği ziyarette, Belediye Başkanı Faik Özcan ve Kaymakam Mehmet Zahid Uzun ile görüştü ve ilçede incelemelerde bulundu.

Yaptığı görüşmeler ve incelemeler sonucunda değerlendirmelerde bulunan Rektör Çiftçi, “ Şabanözü ilçemiz bugün altyapısı, sosyal imkanları, doğası, barınma ve istihdam sorununun olmaması, gelişmiş sanayisi ile Çankırı’nın en büyük ve gelişmiş ilçelerinden biri olmasının yanında bir çok ilden de önde olan bir ilçemizdir. Şabanözü halkının ve ilçe yöneticilerimizin talepleri buraya bir yüksekokul veya MYO açılması. Böylece Şabanözü ilçemizin de üniversite ile tanışması mümkün olacaktır. Biz de şehirle bir bütün olarak büyümek ve gelişmek isteyen bir üniversite ve yönetim olarak bugün ilçede incelemelerde bulunduk. İlçe yöneticilerimizin buraya Üniversite’mizin bir biriminin kurulması için sahip oldukları yaklaşım, gösterdikleri gayret ve sundukları fiziki mekan tercihleri bizi son derece mutlu etti. Biz bundan sonra artık buranın dokusuna, kültürüne uygun, istihdama yönelik bölümleri olan bir yüksekokul veya MYO açabilmek için kapsamlı bir çalışma raporu hazırlayarak YÖK’e sunacağız. Açılmaması için hiçbir neden yok. Sayın Vali’mizin, milletvekillerimizin desteğiyle inşallah Şabanözü ilçemize bir yüksekokul veya MYO açacağız, Çünkü Şabanözü bunu hak ediyor. Ben tekrar yaklaşımları ve hazırlık çalışmaları için ilçe belediye başkanımıza, kaymakamımıza ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Şabanözü için hayırlısı olacaktır.“ dedi.

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan ise, Şabanözü olarak buraya bir yüksekokul veya MYO açılmasını çok istediklerini söyledi.

Başkan Özcan “ Biz Çankırı’nın en gelişmiş, sosyal ve kültürel alanları yeterli olan ,  aynı zamanda da istihdam, barınma ve ulaşım sorunu olmayan bir ilçesiyiz. Tüm bu imkanlarımız varken ilçemizde Üniversite’mizin bir biriminin olmasını çok istiyoruz. Sayın Rektör’ümüze imkanlarımızı, yapacaklarımızı anlattık. Kendilerinin yaklaşımından çok memnunuz. Kendilerinin bakış açısı ve vizyonu ile Vali’miz, milletvekillerimiz ile bir bütün olarak ilçemize üniversiteyi getireceğimize inanıyoruz. Şabanözü bunu hak ediyor ve inşallah hak ettiğini alacaktır. Sayın Rektör’ümüze ve çalışma arkadaşlarına bu ziyaret ve Şabanözü ilçemize bakış açıları için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Rektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde BulunduRektör Çiftçi Şabanözü İlçesine Çalışma Ziyaretinde Bulundu
Sonraki Haber

Demokratikleşme Bağlamında 15 Temmuz Direnişinin Önemi ve Anlamı Konferansı Gerçekleştirildi

Önceki Haber

Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezinden Rektör Çiftçi’ye Anlamlı Hediye