ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Sudan Büyükelçisi Kordofani Rektör Ayrancı`yı Makamında Ziyaret Etti

Sudan Ankara Büyükelçisi Yusuf Ahmet et-Tayib el-Kordofani, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’yı makamında ziyaret etti.

Görüşmede, geleceğe yönelik işbirliği projeleri ile personel ve öğrenci değişimi konuları ele alındı. Ziyarette açıklamalarda bulunan Büyükelçi Kordofani: “Çankırı Karatekin Üniversitesi her bakımdan donanımlı bir üniversite ve seçkin bir Rektör’e sahip. Cana yakınlığı ve dostluğu ile her zaman yanımızda olan Ayrancı’ya ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne ne kadar teşekkür etsek az. Öğrencilerimiz burada üst seviyede öğrenim görüyor ve gelecek zamanda da birçok öğrencimiz buraya eğitim için gelmeye devam edecek.” şeklinde konuştu. Hartum’da bulunan Teknik Eğitim Merkezinin yeniden Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne teslimi ile ilgili konuda Kordofani, “Bakan Yardımcısı ile görüşme yaptık ve bu okul Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne teslim edilecek.” dedi.

Kordofani son olarak, “Sudan halkının Türkleri nasıl sevdiğine Rektör Ayrancı bizzat şahit olmuştur. Türkiye’nin de bize cana yakın, saygı ve sevgi içerisinde baktığını çok iyi biliyoruz.” şeklinde konuşarak, akademik işbirliği vesilesiyle iki ülke ilişkilerinin gelişmesinden de memnun olduğunu ayrıca dile getirdi.

Ziyaretin ardından Rektör Ayrancı ve Büyükelçi Kordofani Uluyazı Kampüsü`nü gezerek Sudanlı öğrencilerle bir araya geldiler.