ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Sudanlı Yüksek Lisans Öğrencileri Sertifikalarını Aldılar

Erasmus Plus K107 projesi kapsamında üniversitemizdeki eğitimlerini tamamlayan Sudan Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden üç yüksek lisans öğrencisi sertifikalarını Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın elinden aldılar.

İkisi işletme bir tanesi orman mühendisliği bölümü öğrencisi olan öğrenciler bir dönem boyunca ÇAKÜ’de eğitim görerek sertifika almaya hak kazandılar.

Eğitim dönemi boyunca gösterdikleri başarıdan dolayı öğrencileri tebrik eden Rektör Ayrancı, “ Bilindiği gibi üniversite olarak Sudan ile çok yakın ikili ilişkiler içerisindeyiz. Bunlar içerinde karşılıklı öğrenci değişim programları da var. Sizlerde bu kapsamda üniversitemize geldiniz ve başarılı bir dönemden sonra sertifika almaya hak kazandınız. Hepinizi tebrik ediyoruz. Sudan’a 3 gönül elçisi daha gönderiyoruz. Buda bizi son derece mutlu ediyor. Kardeş Sudan halkı ve yöneticilerine selamlarımızı iletiniz” dedi.

Rektör Ayrancı, Sudanlı öğrencileri kırmadı ve öğrencilerin Sudanlı yerel sanatçı Hassan Barbery’nin müziği ile mezuniyetlerini kutlayan öğrencilere eşlik etti ve öğrencilere sertifikalarını verdi.