Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye Ziyaret

Ana Sayfa >Haberler >Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye Ziyaret
12May

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye çalışma ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, iki üniversite arasında yürütülecek ortak işbirliği anlaşmaları ile Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği toplantıları sonrası alınan kararların çıktılara dönüştürülmesi, sosyal, bilimsel ve kültürel projelerle ile ilgili iş birliği ve bölge turizminin yaygınlaştırılması konuları  üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Üniversiteye gelişinde mevkidaşı Prof. Dr. Harun Çiftçi ve üniversite yöneticileri tarafından karşılanan Rektör Beydemir, üniversite anı defterini imzaladı. Sonrasında Anadolu’nun ilk Darülhadis’i Taşmescit’i ziyaret eden Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir’e burada Taşmescit, Darül şifa ve Çankırı Mevlevihanesi hakkında bilgi verildi ve bir ney dinletisi icra edildi.

Çankırı’da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Beydemir, tarihi ve manevi dokusuyla özellikle Taşmescit’e hayran kaldığını ifade etti.

Rektör Beydemir “ Şehirlerin ve mekanların ruhu vardır. Mekanlar mekinleri ile güzeldir.  Bir mekanda mekin yoksa orası harabedir.  Dolayısıyla biz bu mekanı mekinleri için ziyaret ettik ve çok beğendik. Sayın Rektörümüzün liderliğinde ki güzel mekinler bu mekanı belli ki eğitimiyle, maneviyatıyla, donanımıyla ve ekibiyle daha da güzel yapacaklar. Velilerimiz bize çocuklarını emanet ederken şehir ve üniversite başta olmak üzere güven istiyorlar. Biz gördük ki bizim gençlerimiz için Çankırı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi her manada güvenli bir mekan. Türkiye artık yeni bir Türkiye.  Her alanda bir atılım ve gelişme var.  Bilimsel anlamda da büyük bir atılım var. Bizim artık yabancı ülkelerde bulunan bilim yuvalarından,  laboratuvarlardan bir farkımız yok. Hatta daha da ileri olduğumuz noktalar var.  Bundan sonrası bizlere düşen çalışmaktır. Sayın Rektör hocamın liderliğinde Çankırı Karatekin Üniversitesi için geleceğin daha güzel olacağını düşünüyoruz. Biz bugün altyapısını oluşturduğumuz iş birliği çerçevesinde akademik alanda bir çok ortak çalışmaya imza atmayı planlıyoruz. İlişkilerimiz gelişerek devam edecek.” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ise yaptığı değerlendirmede, Türk-İslam Medeniyetinin ocağı Bilecik’ten gelen Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir’i Anadolu’nun kilit taşı Çankırı’da misafir etmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

Rektör Çiftçi, “ Bu ziyaret bizim için her anlamda faydalı oldu. Hem kültürel, hem bilimsel hem de bir medeniyet tasavvuru noktasında karşılıklı istişarelerde bulunduk. Çankırı Karatekin Üniversitesi kurumlarla iş birliği içerisinde olan ve buna her zaman açık olan bir üniversitedir. Özellikle yükseköğretim kurumları içerisinde bu iş birliğine en açık üniversitelerden biri olarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ni ve Sayın Rektörümüzü gördük. Bu yakın ilişkilerimiz Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği buluşmalarında gelişti. Bu yakın ilişkileri ikili iş birliğine dönüştürmek için bugün Sayın Rektörümüzü Üniversitemizde misafir ettik ve ortak projeler üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Yükseköğretim kurumlarının amaçları ve hedefleri dahilinde tarihi ile mecz olmuş geleceği inşa edecek nesilleri yetiştirmek oldukça önemlidir. Bizim tüm gayretimiz de bu şuurda nesilleri yetiştirmektir. Bizden öncekiler bizlere çok güzel imkanlar, çok güzel emanetler bırakmışlar.   İnşallah biz de bize bırakılan bu emanetleri layık oldukları yerlere getirmek için gayret göstereceğiz.  Ben değerli hocamı ve ekibini görünce heyecanlanıyorum. Türk yükseköğretimindeki değişimleri de yakından müşahede ediyoruz.  Sayın Hocam gibi yöneticilerin sayılarının artmasını ve Türk-İslam coğrafyasına hizmet etmesini temenni ediyoruz. Bu birlikteliğin ve ziyaretin hayırlara vesile olmasını diliyor kendilerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye ZiyaretBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü’nden ÇAKÜ’ye Ziyaret
Sonraki Haber

Dede’den Torun’a Keçecilik Sergisi Açıldı

Önceki Haber

ÇAKÜ’de 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası Kutlandı