ÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız Oldu

Ana Sayfa >Haberler >ÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız Oldu
14Oca

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen "Kariyer Sohbetleri” söyleşisi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Yapımcı ve yönetmen Hasan Yıldız`ın konuşmacı olduğu söyleşiye Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, ÇAKÜ İletişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Salih Sarıcaoğlu ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Murat Yıldırım katılırken öğrenciler tarafından da yoğun ilgi gösterildi.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi,  Bugüne kadar 150 üniversitede söyleşi yapmış derdi millet hedefi gençlik olan yapımcı ve yönetmen Hasan Yıldız`ı öğrencilerle buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rektör Çiftçi konuşmasının devamında, “ Sevgili gençler çok güzel bir söz vardır; “Gideceği yönü bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar fayda etmez.”  Yani yürüdüğünüz yolda bir amacınız bir yol haritanız olmalı ve o yolda rüzgarı arkanıza almalısınız.  Biz bugünün yöneticileri olarak ülkemizi bugünkü noktadan daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Bize bu inancı veren de siz sevgili gençlersiniz.  Bu inancı sağlam ve diri tutmak için de size hedef göstermeleri yol haritası çizmeleri için bugün olduğu gibi alanında zirvede olan başarılı insanları sizlerle buluşturuyoruz ve buluşturmaya devam edeceğiz.  Sayın Hasan Yıldız gibi gençliğimizi dert edinen, onlara dönük proje ve yatırımlar yapan insanlar bizim için çok kıymetli. Çankırı Karatekin Üniversitesi de insanı merkeze koyan, hedef ve stratejilerini buna göre planlayan ve bu doğrultuda projeler üreten yeni nesil bir üniversite.  Bizim bir ulusal boyutumuz bir de uluslararası boyutumuz var.  Medeniyet ve gönül coğrafyası dediğimiz coğrafyada Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin apayrı bir yeri var.  Bu anlamda biz sadece gelecekte ülkemizin geleceğine yön veren değil aynı zamanda gönül coğrafyamızın geleceğine yön verecek gençleri de burada yetiştiriyoruz.  Biz insanı sadece maddi yönüyle düşünmüyoruz. İnsanın birde manevi ve metafizik yönü var, duyguları var, psikolojisi var, ruhu var. Maddi yönün yanında bu temel nüansların da çok iyi desteklenmesi gerekiyor. Sağlam temeller üzerine inşa edilmiş gençlik hem tarihte kalıcı olacak hem geleceği inşa edecektir.  Bugün bu söyleşide biz bu sağlam temel üzerine sağlam bir tuğla kayacağımıza inanıyor hepinize istifade edeceğiniz bir program diliyorum” dedi.

Hasan Yıldız`ın hayatını ve yaptığı çalışmaları anlatan tanıtım filminin gösterimiyle başlayan programda Yıldız`ın kariyer basamaklarını çıkarken karşılaştığı dönüm noktalarına değinildi.

Gençlerle bir araya gelerek tüm tecrübelerini aktarmaya çalıştığını dile getiren Yıldız, Çankırı Karatekin Üniversitesi ve yönetimine de teşekkür edip "Gençlerle buluşmamı ve tecrübelerimi anlatmama vesile olan üniversitenize ve yönetimine en kalbi duygularımı sunuyorum" sözleriyle konuşmasına başladı.

Ünlü yönetmen Yıldız, "Gençlerimizin her birinin önemli vazifelere gelmesini istiyorum. Gençlere kendini adamış bir abiniz olarak her birinizi iyi yerlerde görmek beni oldukça mutlu ediyor. Bilginin kitaplara para verilerek öğrenilmesine karşı biriyim. Bu nedenle hiç bir ücret ve karşılık beklemeden geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle bu tarz programlarla buluşarak tecrübelerimi anlatmayı kendime vazife edindim. Kendinizi sadece eğitimde değil, her alanda geliştirin. Mezun olmadan heybenizi doldurmalısınız. Korkularınızı ve çekincelerinizi yenmelisiniz. Makamlara hayatımız boyunca saygı duyacağız fakat hiçbir zaman kişileri bulundukları konum itibariyle gözümüzde büyütmeyeceğiz. İleriye dönük hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyeceğiz. Öyle ki kariyer başmaklarını tırmanırken gelecek nesillerin de ilerlemesine ve gelişmesine katkı sağladığımızı asla unutmayacağız. Trilyonluk servetiniz olsa bile hiç bir şeyiniz yokmuş gibi yaşamalısınız. Size faydalı olacak kişilerin peşini asla bırakmamalısınız. İmkanınız varsa her gittiğiniz yerlere kendinizden faydalı olacak bir şeyler bırakmalısınız. " dedi.

Yıldız`a Çankırı Karatekin Üniversitesi Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi tarafından  tuz lambası hediye edilmesinin ardından ünlü yönetmenin "Gelecek Henüz Avuçlarınızda" adlı kitabını imzalaması ve öğrencilere katılım belgesi verilmesiyle program sona erdi.

 

ÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız OlduÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız Oldu
Sonraki Haber

ÇAKÜ’ye Uluslararası Hareketlilikler Devam Ediyor

Önceki Haber

Rektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı