ÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi

Ana Sayfa >Haberler >ÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi
15May

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü tarafından Dünya Engelliler Haftası kapsamında ÇAKÜ Tuzluk Kafe önünde farkındalık etkinliği düzenlendi. Çankırı Belediyesi Engelliler Birimi ile birlikte düzenlenen etkinlikte Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, ÇAKÜ mensubu akademisyenler ve öğrenciler, özel bireyler ve aileleriyle buluştu.

Etkinlikte konuşan Rektör Çiftçi, 10-16 Mayıs günlerinde Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle farkındalık oluşturulduğunu belirterek ÇAKÜ SBF Sosyal Hizmetler Bölümü ile Çankırı Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte misafirlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sosyal devlet anlayışının en önemli göstergesinin bakıma muhtaç, engelli ve özel bireyler konusunda yatırımlar ve farkındalık etkinlikleri olduğunu ifade eden Rektör Çiftçi, “Bu konuda Çankırı Karatekin Üniversitenin de ciddi yatırımları söz konusudur. İnsanın olduğu her yerde üniversitemiz de vardır. İnsanın meselesini kendi meselesi kabul eden, hep birlikte güzel işler yapmak isteyen bir Çankırı Karatekin Üniversitesi var.” diyerek ÇAKÜ’nün sosyal sorumluluk projelerindeki hassasiyetine dikkat çekti. Devamında, ilerleyen süreçlerde daha farklı etkinlikler yapılacağını da müjdeleyen Rektör Çiftçi, tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin konuşmasının ardından program misafirlere yemek ikramı ve fidan dikimi etkinliğiyle devam etti. Ardından duvara el izi bırakma, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve kütüphane gezileriyle birlikte etkinlik sona erdi.

 

ÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendiÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendiÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendiÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendiÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendiÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendiÇAKÜ’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi
Sonraki Haber

ÇAKÜ’den Karadeniz Sınır Ötesi İş Birliği Projesi

Önceki Haber

ÇAKÜ’de 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası Kutlama Etkinliği gerçekleştirildi