Dünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştu

Ana Sayfa >Haberler >Dünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştu
11May

Çankırı Karatekin Üniversitesin yürütmüş olduğu Erasmus+ KA171 Uluslararası Kredi Hareketliliği projesi ile Ürdün, Azerbaycan, Kenya, Güney Afrika, Tanzanya, Senegal, Mauritius, Gana ve Gürcistan olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden gelen akademik personel ders verme ve eğitim alma hareketlilikleri kapsamında üniversitemizi ziyaret etti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, akademisyenlerle bir araya geldi. Rektör Çiftçi, yapmış olduğu konuşmasında; “Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne dünyanın birçok yerinden gelen kıymetli misafirlerle birlikte olmaktan ve Erasmus hareketliliğine katılmanızdan son derece memnunuz” dedi. Rektör Çiftçi, uluslararası hareketliliklerin önemini vurgulayarak bu tür hareketliliklerin üniversiteler ve ülkeler arasında iş birliklerinin kurulmasına, dünya da devam eden problemlerin, çatışmaların ve savaşların sona erdirilmesine katkı sunacağını ifade eti.  Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak daha adil bir dünya oluşması için çaba sarf ediyoruz ve buradan İsrail’in Filistinliler üzerine yapmış olduğu zulmü kınıyor, gelecekte güzel ortamlar oluşturmak için hep birlikte çalışmamız gerektiğini deklare ediyorum.

Dünyanın farklı coğrafyalarından gelerek ÇAKÜ’ de buluşan akademisyenler, Çankırı Karatekin Üniversitesinde bulunmaktan, eğitim-öğretim faaliyetlerine katılmaktan ve üniversitedeki öğrenci ve personel ile bir araya gelmekten son derece memnun olduklarını belirterek ülkelerine döndüklerinde bu güzel eğitim camiasını her yerde anlatacaklarını ifade ettiler.

Gana’dan, Kenya’dan ve Mauritius’dan gelen akademisyenler Fen Fakültesi’nde; Ürdün’den, Senegal’den ve Azerbaycan’dan gelen akademisyenler İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde; Gürcistan’dan gelen akademisyenler İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde; Tanzanya ve Güney Afrika’dan gelen akademisyenler Mühendislik Fakültesi’ndeki etkinliklere katıldılar.  Ayrıca Mauritius ve Gana’dan gelen idari personeller için kampüs içerisinde oryantasyon düzenlenerek üniversitemizin işleyişi yönünde bilgiler verildi; Kütüphane ve Dokümantasyon Başkanlığı ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ziyaret edildi.

Rektör Çiftçi, Ülkemize gelerek üniversitemizi ziyaret eden tüm misafirleri tanımaktan ve onları ağırlamaktan memnuniyet duyduğu dile getirerek uluslararasılaşma faaliyetlerine hızla devam edileceğini belirtti.

 

Dünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştuDünyanın farklı bölgelerinden gelen akademisyenler ÇAKÜ de buluştu
Sonraki Haber

ÇAKÜ’de 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası Kutlama Etkinliği gerçekleştirildi

Önceki Haber

Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi