Üniversitemizden Akademik Faaliyetler

Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Dünya Süt Günü Faaliyeti

Ana Sayfa >Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Dünya Süt Günü Faaliyeti

Çankırı Karatekin Üniversitesi Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Tarla Bitkileri Programı öğretim üyeleri Prof. Dr. Şebnem Kuşvuran, Dr. Öğr. Üyesi Ebru Derelli Tüfekçi ve Dr. Öğr. Üyesi Pınar Portakal tarafından, Dünya Süt Günü Etkinlikleri kapsamında, Çankırı’daki iki farklı köy okulunda eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.

Çankırı Hasakça İlkokulu ve Çankırı Akçavakıf İlkokulu’nda gerçekleştirilen faaliyetlerde öğrencilere, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin önemi ve sütün faydalarıyla çiftlikten sofraya gıda güvenliği hakkında önemli bilgiler verildi.

Eğitim faaliyetlerinin ardından ise öğrenciler tarafından "1 Haziran Dünya Süt Günü" temasıyla hazırlanmış olan resim, kompozisyon ve şiirleri içeren gösteri programları da gerçekleştirildi.

Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Dünya Süt Günü FaaliyetiGıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Dünya Süt Günü FaaliyetiGıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Dünya Süt Günü FaaliyetiGıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Dünya Süt Günü Faaliyeti