Üniversitemizden Akademik Faaliyetler

Öğretim Üyemiz, TÜBİTAK "Bilim Söyleşileri" kapsamında bir söyleşi gerçekleştirecek

Ana Sayfa >Öğretim Üyemiz, TÜBİTAK "Bilim Söyleşileri" kapsamında bir söyleşi gerçekleştirecek

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından başlatılan ve alanında uzman bilim insanlarını öğrencilerle bir araya getiren "Bilim Söyleşileri" kapsamında, ÇAKÜ Eldivan Sağlık Hizmetleri MYO Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhat SİREKBASAN`ın katılacağı etkinliğin düzenlenmesine yönelik başvurumuz TÜBİTAK tarafından onaylanmıştır.

Bu etkinlik kapsamında, 8 Kasım 2023 tarihinde Çankırı Orta İlçesi Dodurga İlkokulu öğrencilerine yönelik günümüzün önemli bir sorunu olan salgın hastalıkların nedenlerini, yayılışını ve bu tür hastalıklara karşı mücadele yöntemleri ele alınacaktır. Katılımcılara, mikropların insan sağlığı üzerindeki etkileri ve bu etkilerle nasıl başaçıkabileceğimiz hakkında temel bilgiler sunulacaktır. Bu bilgiler, aynı zamanda öğrencilere salgın hastalıkların kişisel hijyen ve sağlıkla ilişkisini anlamalarına yardımcı olacaktır. 

Bu etkinliğin temel amacı, özellikle çocuklara ve gençlere salgın hastalıkların ne olduğunu, nasıl yayıldığını ve bu tür hastalıklara karşı nasıl korunabileceğimizi anlatarak toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturmaktır. Öğrencileri, sağlık konularında daha bilinçli ve bilgili bir şekilde hareket etmeye teşvik etmek hedeflenmektedir.

Bilim Söyleşileri - Salgın Hastalıklar ve Salgınla Mücadele 🔬

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından düzenlenen "Bilim Söyleşileri" kapsamında, Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhat SİREKBASAN`ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlik onaylandı!

🗓️ Tarih: 8 Kasım 2023

🕙 Saat: 10:00-11:30

🏫 Yer: Çankırı Orta ilçesi Dodurga İlkokulu

Bu etkinlikte, salgın hastalıkların nedenlerini, yayılışını ve salgınla mücadele yöntemlerini öğrenecek ve bilinçleneceksiniz. Mikropların hayatımızdaki rolünü anlatan bu interaktif sunumda sorularınızı sormaktan çekinmeyin!

👦👧 Tüm meraklı bilim sever Dodurga İlkokulu öğrencileri davetlidir.

Eğitici ve bilinçlendirici bu etkinliği kaçırmayın. Bilimle dolu bir gün için hazır olun! 🌟

Öğretim Üyemiz, TÜBİTAK