Rektör Çiftçi; “Uluslararası Staj Hareketliliğinde Türkiye Birincisi Olmayı Hedefliyoruz”

Ana Sayfa >Haberler >Rektör Çiftçi; “Uluslararası Staj Hareketliliğinde Türkiye Birincisi Olmayı Hedefliyoruz”
20Eyl

Pandemi sonrası süreçte iş alanlarının ve imkanlarının yeniden değerlendirilmeye başlanmasının ardından yüksekokullarını bu değişime ayak uyduracak şekilde yapılandıran Çankırı Karatekin Üniversitesi, akademik birimlerinde eğitim gören ve mezun olacak öğrencilerinin istihdam alanlarına yönelik çalışmalarını da titizlikle takip ediyor. Yurt içinde ve yurt dışında öğrencilerine staj hareketliliği ile ilgili farklı imkanlar sunma hedefini genişleten ÇAKÜ, bu anlamda Bulgaristan’ın turizm sektöründe Erasmus hareketliliği ile staj imkanı bulan ögrencilerinin başarısı ile adından söz ettirmeye başladı.

Bir dizi görüşmeler kapsamında Bulgaristan da bulunan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi Varna`da faaliyet gösteren işletmelerde Erasmus stajını yapan öğrenciler ile buluştu. Görüşme sonrasında öğrencilerin durumlarını yerinde inceledi. Öğrencilerin sorunlarını ve dilek tek tek dinleyen Rektör Çiftçi, öğrencilerin barınma imkânlarını, çalışma şartlarını ve yeme içmedeki hassasiyetini yetkililer ile görüştü. Rektör Çiftçi yapmış olduğu açıklamada hem yurt içinde hem de yurtdışında öğrencilerin sorunları ile ilgilendiklerini; barınmadan yeme içmeye, çalışma şartlarından ulaşım imkânlarına kadar öğrencilerin her şeyleri ile ilgilendiklerini ifade etti. Rektör Çiftçi “bu yıl 105 öğrenci ve mezunumuzun Erasmus hareketliliği kapsamındaki stajını yaptığı yerlerde çalışma ortamlarını yerinde görmemiz, önümüzdeki dönemlerde geliştireceğimiz projeler için bize yol gösterici oldu. ÇAKÜ’nün  uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almaları ve yurtdışı deneyimi kazanmasına yönelik adımlar atmaya devam ediyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda öğrencilerimize yönelik yurtdışı staj imkanları sağlıyoruz. KA107 projelerinde Türkiye birincisi olan üniversitemizin önümüzdeki süreçte staj hareketliliğinde de Türkiye birincisi olmasını hedefliyoruz.” dedi.

Rektör Çiftçi; “Uluslararası Staj Hareketliliğinde Türkiye Birincisi Olmayı Hedefliyoruz” Rektör Çiftçi; “Uluslararası Staj Hareketliliğinde Türkiye Birincisi Olmayı Hedefliyoruz” Rektör Çiftçi; “Uluslararası Staj Hareketliliğinde Türkiye Birincisi Olmayı Hedefliyoruz”
Sonraki Haber

Sudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’de

Önceki Haber

ÇAKÜ AB ile Uluslararası Anlaşmalara Başladı