Rektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Ana Sayfa >Haberler >Rektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
13Oca

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhanede düzenlenen kahvaltıya yerel ve ulusal basın temsilcileri,  internet haber sitelerinin sahipleri ile radyo yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Çiftçi, her kuruluşun olduğu gibi Çankırı Karatekin Üniversitesinin de tanıtım, görünürlük ve yaptığı akademik, bilimsel ve sosyal çalışmaları kamuoyuna duyuran, gecesini gündüzüne katarak çalışan gazetecileri özverili çalışmalarından dolayı tebrik ederek Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Şeffaf, kamuoyu denetimine açık, reel, sürdürülebilir gelişim sürecini hayata geçiren ve kendi öz kaynaklarını önceleyen, öğrenci ve ortak akıl yönetim anlayışı ile hizmet ettiklerini belirten Çiftçi, çalışmalarının her noktasının hesap verilebilir olduğunun altını çizdi.

Çiftçi, “Gazetecilik mesleğinin merkezinde doğru ve tarafsız habercilik olduğu için Çankırı kamuoyunu bilgilendirme noktasında Üniversitemizi ilgilendiren konularda gerekli bilgileri başta ben olmak üzere tüm birim yöneticilerimizden açık bir şekilde öğrenebilir ve bilgi alabilirsiniz. Bunları da açık açık yazabilirsiniz” dedi.

Gazetecilerin Çankırı Karatekin Üniversitesi ve ulusal ve yerel gündeme dair sorularına açık ve net cevaplar veren Rektör Çiftçi, yönetim olarak kendilerinin üniversitenin bilimsel, idari, fiziksel ve öğrenci sayısı olarak gelişimi için üzerine düşen sorumluluğun gereğini yaptığını ve elini taşın altına koyduğunu belirtti.

Çiftçi, “ Biz, ortak akıl yönetim anlayışı ile Üniversitemiz büyürken şehrimizin de büyümesini istiyoruz. Bu büyüme paralel bir şekilde olmazsa eksik bir büyüme olur ve anlam bulmaz. Bu minvalde 4 yıllık stratejik planımızı yaptık, projelerimizi hazırladık, iki yıl sonra tamamlayacağımız yatırımlar ve sosyal projelerimizle Üniversitemiz bambaşka bir çehreye bürünecek. Fiziksel gelişim, akademik nitelik ve öğrenci sayısı olarak gelişim göstermeyi planlıyoruz. Tabi biz bu derece gelişirken Çankırı’nın da aynı oranda gelişip büyümesini istiyoruz. Bunun için öncelikle mezun olduklarında şehrimizin en büyük tanıtımını yapacak öğrencilerimiz için sosyal imkanlar geliştirilmeli.  Ulaşım olanakları iyileştirilmeli. Hepsinden önemlisi bu yıl aldığımız önlemler ve hibrit eğitim sistemi sayesinde yaşamadığımız ama gelecek yıl artan öğrenci sayımız ve tamamen yüz yüze olacak eğitim sitemi ile barınma sorunumuz olacağı gerçeğini düşünürsek Çankırı’ya yeni yurtlar yeni konutlar yapılması mecburiyeti var. Bizim çeşitli görüşmelerimiz oldu, ama bu konuda kamuoyu oluşturmalıyız. Bu anlamda sizlerden destek beklerken ben özellikle büyük şehirlerde ki iş insanlarımızın da Çankırı’ya yatırım yapmasını bekliyorum. Yer konusunda da üniversite olarak gerekli desteği ve kolaylığı sağlamaya hazır olduğumuzu ifade ediyorum. Ama üzülerek ifade edeyim ki bu konuda beklediğimiz desteği göremiyoruz. Çankırı’da üniversite deyince Sayın Valimiz, Sayın milletvekillerimiz, Sayın Belediye Başkanımız sağ olsunlar biz ne dersek havada bırakmıyor, canla başla çalışıyorlar. Bu anlamda Çankırı halkından ve iş insanlarından da biraz daha destek bekliyoruz.  Şehrimizin üniversitemizin gelişip öğrenci sayımızın artmasını istiyorsak hepimizin elimizi taşın altına koyması ve üzerine düşeni yapması gerekir diye düşünüyorum.” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin yeni yatırım ve projelerine de değinen Rektör Çiftçi Diş Hekimliği Fakültesi’ni yepyeni modern bir binaya kavuşturduklarını, yeni Mühendislik Fakültesi inşaatının devam ettiğini ve Türkiye’nin en modern Sağlık Bilimleri kampüslerinden biri ile Uluyazı rekreasyon alanının ihale aşamasına geldiğini söyledi.

Çiftçi, Öğrenci odaklı bir üniversite olarak sürekli öğrencilerle iç içe ve iletişim halinde olduklarını, kendilerine gelen hiçbir soruna kayıtsız kalmadıklarını ayrıca öğrenci topluluklarından gelen proje ve sosyal etkinliklere destek vererek yanlarında olduklarını vurguladı.

Sohbet havasında gerçekleşen kahvaltı programı, basın mensupları için Uluyazı Kampüsü’ne dikilen fidan sertifikaları, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Rektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü KutladıRektör Çiftçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
Sonraki Haber

ÇAKÜ Kariyer Sohbetlerinin Konuğu Ünlü Yapımcı/Yönetmen Hasan Yıldız Oldu

Önceki Haber

Rektör Çiftçi Darülhadiste Gençlerle Buluştu