Sudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’de

Ana Sayfa >Haberler >Sudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’de
21Eyl

Sudan Ankara Büyükelçisi Nadir Yousif Eltayeb, Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi`ye, Sudanlı öğrencilerin Üniversitemiz ve Çankırı`dan duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek daha fazla Sudanlı öğrencinin ÇAKÜ`ye gelmesi yönünde girişimler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Büyükelçi Eltayeb ayrıca, Sudan`ın Başkenti Hartum`daki "Eğitimcilerin Eğitim Merkezi’nin yürütücülüğünün yeniden Üniversitemiz tarafından üstlenilmesi ve merkezin tekrardan aktif bir hale gelmesini de arzu ettiklerini belirtti.

Rektör Çiftçi, “Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak Cumhurbaşkanımızın vizyonu olan İslami Ülkeler ile işbirliğinin genişletilmesini biz de ÇAKÜ olarak hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bağlamda, üniversiteler ile işbirlikleri sağlarken kültürel ilişkilere de önem veriyoruz” dedi.

4 kıta da 32 ülkede 100’ün üzerinde üniversite ile işbirliklerimizi artırıyoruz. Yapmış olduğumuz protokollerde sonuç odaklı çalışarak imzalan anlaşmalardan en kısa sürede somut verilerin ortaya çıkmasına yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sudan Ankara Büyükelçisi Nadir Yousif Eltayeb’da Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin eğitim ve araştırma ortamı görmekten ve Rektör ve ekibinin öğrencilerin en iyi şekilde yetişmeleri için gerekenleri yapmalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Daha çok öğrencinin ÇAKÜ’ye gelebilmesi için Bakanlıklar nezdinde anlaşmaların imzalanarak protokol çerçevesinde Sudanlı öğrenci ve personelin modern ortamlarda ve son teknoloji ile donatılmış eğitim ortamlarında eğitim almalarını arzuladıklarını vurguladı. Bu kapsamda ÇAKÜ’nün öncülüğünde ortak lisans ve yüksek lisans programlarının açılması için ilgili birimlere girişimlerde bulunulacağını söyledi. Bunun yanında, ÇAKÜ’ye de Arapça dil öğrenimi konusunda memnuniyetle yardımcı olacakları dile getirdi.

Sudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’deSudan Ankara Büyükelçisi ÇAKÜ’de
Sonraki Haber

YÖKAK Heyeti Kurumsal İzleme Programı Kapsamında ÇAKÜ’ ye Saha Ziyareti Gerçekleştirdi

Önceki Haber

Rektör Çiftçi; “Uluslararası Staj Hareketliliğinde Türkiye Birincisi Olmayı Hedefliyoruz”