ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Üniversitemiz Kütüphanesinden Görme Engelli Kullanıcılarda Yararlanabilecek

Temeli Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılan ve geçtiğimiz yıllarda tamamlanarak çağın şartlarına uygun altyapı ve teknik donanımlar ile “Engelsiz Üniversite” vizyonuna uygun olarak dizayn edilen Çankırı Karatekin Üniversitesi Merkezi Kütüphanesi, öğrenciler ve tüm personele yeniliklerle hizmet sunmaya devam ediyor.

Üniversite Yönetimi tarafından kütüphaneye işletim sistemi, tasarımı, donanımı ve birçok avantajı ile birlikte kütüphane kullanıcıları için 1 adet bilgisayar alındı.

Teknik özellikleri ve altyapı çalışması görme engelli kullanıcılara göre ayarlanmış Apple Imac bilgisayar ile görme engelliler de kütüphanenin tüm teknolojik imkanlarından rahatça yararlanabilmekte.

Çankırı Karatekin Üniversitesi personeli olan görme engelli Kasım Şen ve Kalender Şimşek bilgisayarın ilk denemelerini gerçekleştirirken bu imkânın görme engelli kullanıcılar için büyük bir kolaylık olduğunu ifade ederek, “Engelsiz Üniversite vizyonuna uygun olarak hareket eden başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı olmak üzere üniversite yönetimimize teşekkür ederiz.” dediler.