ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Üniversitemiz Sudan ile İş Birliği Anlaşmalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Sudan Hartum Eyaleti İnsan Kaynakları ve Çalışma Bakanlığı ile Çankırı Karatekin Üniversitesi arasında mesleki ve teknik eğiticilerin eğitimi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Sudan Hartum Eyaleti İnsan Kaynakları ve Çalışma Bakanlığı’na bağlı birimlerde çalışan personele yönelik hizmet içi eğitim verilmesini içeren protokol, Sudan Hartum Eyaleti İnsan Kaynakları ve Çalışma Bakanı Dr. Gaafar Ahmed Abd Alla Omer  ile Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı tarafından imzalandı.

Rektör Ayrancı’nın Sudan temasları sırasında, bakanlık personeline kalifiye iş gücü yetiştirilmesi amacıyla hizmet içi eğitim verilmesi hususundaki önerilerini Rektör Ayrancı’ya ilettiklerini belirten Bakan Gaafar Ahmed, gerçekleştirilen bu iş birliği protokolü ile de sunmuş oldukları önerilerinin ilk adımının atılmış olduğunu dile getirdi. Çankırı Karatekin Üniversitesi  ile süregelen ortak çalışmalardan ve destekten duyduğu memnuniyeti de belirten Bakan Gaafar Ahmed, ÇAKÜ’nün bölgedeki varlığının diğer üniversitelere de örnek teşkil ettiğini söyledi.

Sudan ve diğer Afrika ülkeleri ile olan iş birliklerinin hız kesmeden devam edeceğinin altını çizen Rektör Hasan Ayrancı, tarım ve hayvancılık alanı başta olmak üzere üniversite olarak Sudan ile yeni işbirliklerinin sağlanması hususunda Bakan Gaafar Ahmed ile istişarelerde bulunduklarını ifade etti.

Bakan Gaafar Ahmed’in Çankırı Karatekin Üniversitesi Şeref Defterine duygu ve düşüncelerini yazmasının ardından Rektör Ayrancı, Bakan Dr. Gaafar Ahmed Abd Alla Omer ve Sudan Hartum Eyaleti Kamu Yönetimi Akademisi Müdürü Dr. Hassan Naser Alla Ali’ye günün anısına plaket taktim etti.