ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

Yapraklı MYO Öğrencilerinden Türk Traktöre Teknik Gezi

Üniversitemiz Yapraklı Meslek Yüksek Okulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 1. sınıf örgün eğitim Öğrencileri,  Öğretim Görevlisi Levent Kavlak nezaretinde öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı verebilmek ve teorik bilgileri sahada görebilmeleri amacıyla  Ankara’da bulunan Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş fabrikasına 29 Ocak 2019 tarihinde teknik gezi gerçekleştirdiler..

Ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yaptığı çalışmalarla öncü bir kuruluş olan Türk Traktör fabrikasındaki uygulamalar konusunda bilgilendirilen öğrenciler, saha uygulamalarını da gözlemleyerek meslek yaşamında önemli bir deneyim kazanma şansı buldular.

Türk Traktör fabrikası dünyanın 83 ülkesine traktör üreten çok önemli bir tesis olmasının yanı sıra 2500 çalışanı ile ülkemizde istihdam ile ilgili önemli bir görev üstlenmiş kuruluş özelliği taşımaktadır. İş Sağlığı ve güvenliğini çalışmalarında her zaman ilk sıraya koyan kuruluş çalışanlarının sağlık ve güvenliğini en üst düzeyde tutabilmek amacıyla yurt dışında başarıya ulaşmış önemli uygulamaları da tesislerinde uygulamaktadır.

ÇAKÜ Yapraklı MYO olarak gerçekleştirilen teknik gezi boyunca Türk Traktör fabrikası İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Selim Arun ve ekip arkadaşları Öğretim Görevlisi Levent Kavlak ve öğrencileri en iyi şekilde ağırlamışlardır. Fabrikanın 1954 yılında kurulmasından bugüne kadar geçen süreç içerisinde iş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan çalışmalar detaylı bir şekilde anlatılarak başarıya ulaşılması yolunda ekip çalışmasının önemine vurgu yapılmış ve İSG alanında başarıya giden yolun yönetimin desteğinden geçtiğinin altını çizmişlerdir.

Öğrencilerimizin Türk Traktör Fabrikasında staj yapabilmeleri ve teknik çalışmalar yapılabilmesi için ile ilgili karşılık protokol imzalanması için fabrika yetkilileri ile görüşmeler yapan Öğretim görevlisi Levent Kavlak, ilerleyen günlerde bu tarz teknik gezi çalışmalarına ülkemizin güzide kuruluşlarıyla birlikte ortak çalışmalar yapılarak devam edileceği söyledi.

Kavlak, “Desteklerinden dolayı Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı başta olmak üzere üniversite ve okul yönetimimize teşekkür ediyoruz. “ dedi.