Kampüste Yaşam

Spor Alanları

Ana Sayfa >Kampüste Yaşam >Spor Alanları

Spor Alanları

Öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını korumak ve geliştirmek, bunun yanı sıra öğrencilerin sosyalleşmelerine de katkıda bulunmak amacıyla belirlenen bir program çerçevesinde çeşitli spor etkinlikleri düzenlenmektedir.

Basketbol, Voleybol, Futbol, Güreş, Masa Tenisi, Badminton, Kort Tenis, Salon Futbolu, Karete, Cimnastik, Judo, Muay –Thai, Teak Wando, Kick Boks, dallarında yapılan sportif faaliyetleri yönetmekte ve yurt içi, yurt dışı yarışmalarda Üniversitemizi temsil etmektedir.

Öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirmeleri ve spor yapmaları amacı ile Step Aerobik, Zumba, Trekking ve Paintball faaliyetleri de yapılmaktadır.

Her yıl düzenlenen Çankırı Karatekin Üniversitesi Geleneksel Spor Oyunlarına yaklaşık 300 öğrencimizin katılımıyla gerçekleşmektedir. Basketbol, Voleybol, Futsal, Masa Tenisi, Badminton dallarında yapılan yarışmalarda Fakülte ve Yüksekokullarımızın takımları birbirleriyle yarışmaktadırlar.

Üniversitemizde 3 adet Kapalı Spor Salonu, 2 adet Sağlıklı Yaşam Merkezi (Fitness Salonu), 1 adet Step-Aerobik Salonu, 1 adet Cimnastik Salonu, 1 adet Uzak Doğu ve Boks Salonu, 1 adet Güreş Salonu bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız..