Üniversitemizden Duyurular

ÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi Uygulaması

Ana Sayfa >ÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi Uygulaması

Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı öğrencileri, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Keçeli rehberliğinde, “Tohumsuz Bitkiler” ve “Doğa Koruma Alanları” dersleri kapsamında, “Yedigöller Milli Parkı”, “Yedigöller Yaban Hayatı Geliştirme Sahası” ve “Ayıkayası Tabiat Parkı”nda arazi uygulama çalışmaları gerçekleştirdi.

Uygulamada; bazı tohumsuz bitki, mantar ve liken örneklerini doğal habitatlarında ve farklı ekosistemlerde gözlemleyen öğrenciler; korunan alanlardaki faaliyetler, koruma statüleri, kaynak değerleri, alanı tehdit eden unsurlar; doğa korumanın gerekliliği, koruma çalışmaları, gelişme ve yönetim planlamaları hakkında bilgi edindi.

Gerçekleştirilen faaliyet ile öğrencilerin; biyolojik çeşitlilik, doğal korunan alanlar, korunan alanlardaki flora, fauna, ekosistemler ve doğa korumanın önemi gibi konularda da bilinç ve farkındalıklarının geliştirilmesi amaçlandığı ifade edildi. Alandaki eğitim sürecine; Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Bolu Şube Müdürlüğü ve Yedigöller Milli Park Şefliği Personeli ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Meriç Kumbaşlı ve Dr. Öğr. Üyesi Serdar Gözütok da destek ve katkı sağladı.  

ÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi UygulamasıÇAKÜ Biyoloji Bölümü Öğrencilerinden Bolu’da Arazi Uygulaması